Neuron pro vaše podnikání a inovace
číslo 1, 12/2016
View this email in your browser
Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) slaví první narozeniny. Jako jedna z mnoha aktivit se Vám do e-mailů dostává první číslo nového newsletteru s názvem Neuron pro vaše podnikání a inovace. Jednou měsíčně Vám bude přinášet aktuality a nové myšlenky z regionu i ze světa pro Vaše inovativní podnikání, výzkum a vývoj. 

Přeji Vám inspirativní čtení.
 
Tomáš Siviček, ředitel ICUK
AKTUALITY
 
V TOP 100 VÝBĚRU EVROPSKÝCH INOVÁTORŮ JSOU I TŘI OSOBNOSTI Z ÚSTECKÉHO KRAJE
V Bruselu vyhlásili prestižní žebříček inovátorů New Europe 100. Mezi nejlepšími pro tento rok je i 16 Čechů, a hned tři osobnosti z Ústeckého kraje - tvůrci interaktivní učebnice angličtiny Jakub Jan Fiala a Ondřej Kočan a také ústecký podnikatel, zakladatel služby Liftago Martin Hausenblas. V loňském roce byl v žebříčku také Filip Molčan, s nímž přinášíme rozhovor.
TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE VYHRÁL T-MOBILE HACKATHON
Seskupení NOGOL z Ústeckého kraje ve složení Alex Studnička a Jakub Čížek zvítězili v celorepublikovém T-Mobile Hackathonu a za své řešení originální počítačové hry si odnesli 50 000 Kč. Hackathon proběhl v pražském Impact Hubu ve dnech 2. - 4. 12. a jeho cílem bylo vymyslet inovativní nápad či prototyp aplikace pro mobilitu, dopravu a základní zabezpečení aut. Svou hru ukázali za jízdy přes Skype přímo z auta, čímž získali i cenu účastníků – basu piv.
OTEVŘENÁ DATA POMOHOU MĚSTU I PODNIKÁNÍ V REGIONU
Ústí nad Labem by se v brzké době mohlo připojit ke konceptu otevřených dat a s veřejností tak sdílet informace a databáze, které se dají dále prospěšně využít. První pracovní schůzka proběhla 30. listopadu na půdě ústeckého magistrátu se zástupci Inovačního centra Ústeckého kraje, společnosti Microsoft, sdružení MakersPoint a také Prahy a Děčína, který si díky aplikaci tohoto konceptu nedávno vysloužil celonárodní ocenění za otevřenost.
AMERICKÝ VÝROBCE VONNÝCH SVÍČEK OTEVÍRÁ NA MOSTECKU TOVÁRNU
Nový výrobní závod předního amerického výrobce vonných svíček Yankee Candle vyrostl v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Je vůbec prvním mimo Spojené státy. V moderní továrně za zhruba jeden a čtvrt miliardy korun najde práci více než 300 lidí. Výroba s přilehlým velkým distribučním centrem má pokrýt poptávku po svíčkách v celé Evropě.
SUCCESS STORIES

FILIP MOLČAN: Z ČESKÉHO ŠVÝCARSKA DO SILICON VALLEY A ZPĚT

NiconClub, OSS Alliance, Moredays, Disway, Good Sailors, Pixbuf, Datasys. To je jen malý výčet aktivit Filipa Molčana, které jej vynesly mezi 100 nejúspěšnějších inovátorů Evropy či do Silicon Valley. On ale zůstává věrný své roubence v Českém Švýcarsku, odkud vše s nadhledem řídí.

Filipe, i přes Váš mladý věk jste stihl stát u zrodu mnoha úspěšných firem a projektů. Na čem pracujete aktuálně?

V současné době se věnuji marketingu a inovacím... Celý rozhovor...

ZVEME VÁS 

15. 12. 2016, MFC UJEP
Bez registrace
21. 12. 2016, ICUK
Registrovat
13. 12. 2016, klub Cajk
Bez registrace
12. 1. 2017, Chomutov OHK
Registrovat
FINANCE a DOTACE
V pondělí 19. prosince schvaluje krajské zastupitelstvo podmínky dotačního programu Inovační vouchery s výší dotace až 120 000 Kč určený pro firmy z Ústeckého kraje, které najdou inovativní řešení ve spojení s výzkumnou organizací. Výzva k předkládání žádostí pak bude vyhlášena s největší pravděpodobností na 20. ledna 2017. Informace pro vás budeme aktualizovat na našich stránkách.
CHYSTÁME v ICUK
13. 2. 2017, 19.30 h., Veřejný sál Hraničář
SLOVNÍČEK INOVÁTORŮ
HACKATHON (také hack day nebo hack fest) - je akce, při níž programátoři ve spolupráci s dalšími odborníky pracují na softwarovém projektu, řešení nějakého problému. Na jednom místě se sejdou vývojáři, datoví analytici, ale třeba i odborníci na životní prostředí, dopravu apod. Týmy mohou být firemní, univerzitní, ale i sestavené na místě z jednotlivců, kteří budou mít zájem se zúčastnit. 
POŘÁDALI JSME
V rámci Týdne podnikání a Dnů geografie jsme uspořádali seminář Virtuální svět: Od bádání k podnikání. Mrkněte na obrazový materiál.
V listopadu jsme odstartovali nový formát - Snídaně Šampiónů Junior - najdete se na fotkách?
Spolu se Studentskou unií UJEP jsme v listopadu rozběhli cyklus inspirativních setkání Absolventi budoucnosti. Jaké to bylo, poznáte z fotografií zde a zde.
Na historicky první start-up festival v Ústeckém kraji FestUp přišlo více než 400 lidí. Už jste viděli naši galerii?
Newsletter Inovačního centra Ústeckého kraje je realizován v rámci projektu SMART akcelerátor pro Ústecký kraj“, CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000690.
Facebook
Email
Website