Neuron pro vaše podnikání a inovace
číslo 2, 01/2016
View this email in your browser

AKTUALITY
 
SDÍLENÉ KANCELÁŘE V ÚSTÍ: S-DÍLNA

Inovační centrum Ústeckého kraje otevírá v Ústí nad Labem první sdílenou kancelář (chcete-li cowork) s názvem „S-dílna“. K oficiálnímu zahájení dojde 18. 1. 2017 na adrese ICUKu (Klíšská 910/28). S-dílna je aktuálně zdarma. Více informací o chodu, registraci a podmínkách coworku se dozvíte v článku.
ZPRACOVÁNÍ DAT PRO AUTONOMNÍ VOZIDLA V ÚSTÍ NAD LABEM

Velká příležitost se rýsuje nejen pro Ústecký kraj, ale i pro studenty, kterým není cizí IT. Firma Valeo, zpracovávající data pro autonomní vozidla, hledá mladé lidi orientující se v IT. Zatím je tento projekt ve fázi zpracování, ale již teď se můžete hlásit o brigádu, která v Ústeckém kraji nebyla a jen tak znovu nebude!
 
ÚSTECKÝ DEN "D"
 
Finále akceleračního programu StartUp Go pro začínající podnikatele zná svého vítěze. Hlavní cenu v podobě služeb pro rozvoj podnikání od Inovačního centra Ústeckého kraje si odnesla firma Virtualizace V&V. Závěrečné prezentace start-upů před odbornou porotou a potenciálními investory v populárním formátu á la Den D organizovalo Inovační centrum Ústeckého kraje.
V NÁRODNÍ PROGRAMÁTORSKÉ SOUTĚŽI VYHRÁLI STUDENTI Z CHOMUTOVA

Studentský tým ze Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Chomutově zvítězil v programátorské soutěži Hackathon Junior 2016 určené studentům středních škol. Uspořádala ji nezisková vzdělávací organizace JA Czech. Studenti pracovali na tématech: automatizace, datová analýza, vzdělání a Smart Cities (chytrá města).
OCENĚNÍ VIZIONÁŘ 2016 ZÍSKAL DATASYS
 
Významný český poskytovatel služeb a řešení v oblasti informačních technologií Datasys získal prestižní ocenění Vizionář 2016 za inovativní projekt chatovacího robota. Tento robot s názvem "Chatbot" nahrazuje lidský personál v zákaznických centrech. Chatbot od Datasysu vybrala odborná porota z několika desítek přihlášených projektů. 
SUCCESS STORIES

RADEK MIŠKOVSKÝ: "BUSINESS ANIMAL", KTERÉ SE STARÁ O PODNIKATELSKÝ INKUBÁTOR ICUK

Inovační centrum Ústeckého kraje spouští v těchto dnech podnikatelský Inkubátor, program pro lidi s nápadem, který jim pomůže s rozjezdem vlastní firmy. Projekt Inkubátoru spolu s akcelerátorem pro startupy StartUp Go má na starosti business developer, úspěšný podnikatel a podle kolegů „business animal“ Radek Miškovský.

Radku, již několik měsíců si s tebou mohou zájemci sjednat schůzku coby s „business developerem“. Co to obnáší?

Být developerem znamená získávat strategické...          Celý rozhovor...

AKTUÁLNĚ POŘÁDÁME 

13. 2. 2017 FUCKUP NIGHT Ústí nad Labem
Koupit lístky
12. 1. 2017, ICUK
Registrovat
12. 1. 2017, Chomutov OHK
Registrovat
FINANCE a DOTACE
Od 20. ledna 2017 mohou firmy z Ústeckého kraje žádat o dotaci z programu Inovační vouchery Ústeckého kraje. Program je určen na podporu spolupráce firem z Ústeckého kraje s výzkumnými organizacemi, kterým na společný projekt přispěje až 120 000 Kč. Příjem žádostí je otevřen do 28. února. Žádost lze podat elektronicky přes web administrátora programu Inovační centrum Ústeckého kraje.
Ve dnech 16. 1. a 7. 2. si pro Vás Odbor strategie, přípravy a realizace projektů při Ústeckém kraji připravil seminář pro žadatele k dotačnímu programu „Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2017“. Začínající podnikatelé v něm mají možnost získat dotaci až 200 000 Kč na start podnikání. A pozor - příjem žádostí trvá pouze měsíc - od 9. 2. 2017 do 9. 3. 2017. Proto neváhejte s registrací pro účast na semináři!

Už od listopadu mohou firmy žádat v dalších výzvách Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK), většina z nich má uzávěrky do dubna 2017. Už v lednu končí příjem žádostí na Marketing (pro MSP např. na účast na veletrzích), v únoru pak pro oblast ICT a sdílené služby, Partnerství znalostního charakteru, nebo Technologie (nákup strojů/technologií pro malé podniky). Řada výzev se naopak ještě v lednu bude otevírat. Pro poradenství v dotační oblasti se neváhejte  obrátit na Inovační centrum Ústeckého kraje. Přehled aktuálních výzev najdete zde

CHYSTÁME v ICUK
14. 3. 2017, od 9.00 h. Vědecká knihovna UJEP
SLOVNÍČEK INOVÁTORŮ
FuckUp Night - znáte ty události, kde lidé vypráví, čeho všeho dosáhli v profesním životě a jak našli harmonii ve svém osobním životě? Tak o tom koncept FuckUp Night absolutně není! Při "Fuckupu" sice vystoupí zajímaví lidé, ale pyšnit se budu jen tím, co v životě pokazili a jak jim tyto pády na zem pomohly v dalších již úspěšných krocích. Takže slovní spojení "díky, že jsem předtím zbankrotoval a žena mi utekla" je velmi časté až žádoucí. Ovšem nejedná se o depresivní sezení, ba naopak jsou hosté již nad věcí a celá akce se odehrává s humorem jí vlastním a neformální atmosférou (a tedy i volbou slovníku).
POŘÁDALI JSME
Inspirativní snídaně Brain&Breakfast pokračovala i v prosinci. Tentokrát na téma "Proč je střední Evropa Střední Evropou s diplomatkou a političkou Magdalénou Vašáryovou. A co dobrého hosti snídali?
Finále podnikatelského akcelerátoru StartUp Go Grill proběhlo ve stejném duchu jako slavný pořad na ČT1 "Den D". Zajímavé ústecké start-upy a investoři ve stejné místnosti a se stejným zájmem. A jaký byl průběh události?
Studenti Univerzity Jana Evangelisty Purkyně se zapojili do reálných projektů od České spořitelny, aby nabyli více zkušeností z praxe. Spolupráci si pochvalovaly obě strany, neboť studenti často přicházejí s originálním řešením. Nahlédněte do galerie.
Česká spořitelna si pro studenty UJEP z Fakulty sociálně ekonomické připravila jedinečnou přednášku o tom, "Jak pankáči připravují start-upy". Studentům se tak dostalo informace, jak se velká banka staví k začínajícím podnikatelům. Byli k vidění pankáči?
Newsletter Inovačního centra Ústeckého kraje je realizován v rámci projektu SMART akcelerátor pro Ústecký kraj, CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000690.
Facebook
Email
Website