Neuron pro vaše podnikání a inovace
číslo 3, 02/2017
View this email in your browser

AKTUALITY
 
HVĚZDNÁ JMÉNA PŘIVEZE NA UJEP NOVÝ KURZ PODNIKÁNÍ V REGIONU
 
UJEP s ICUK připravily pro studenty kurz Podnikání v regionu. Mezi chystanými přednášejícími jsou i taková jména jako „lovec“ a mecenáš startupů Andrej Kiska z Credo Ventures, stopař letadel boháčů Stanislav Gálik, jeden z nejúspěšnějších současných startuperů Filip Molčan anebo zakladatel agentury Socialsharks Petr Andrýsek.
ČEŠTÍ STUDENTI SE ÚSPĚŠNĚ UMÍSTILI V MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽI

V lednu v Praze byly předány ceny českým účastníkům mezinárodní online soutěže podnikatelských nápadů BrainFactory. Soutěžící posílali nápady z různých oblastí, např. inovativní sociální mobilní aplikace, zapojení seniorů do společnosti i nové řešení zdravého stravování. Český tým Filipa Vrbíka a jeho kolegů obsadil se svým projektem pro seniory v mezinárodním srovnání třetí místo.
STŘEDOŠKOLSKÁ SOUTĚŽ "SOUTĚŽ A PODNIKEJ" MÁ SVÉHO VÍTĚZE
 
Středoškolská soutěž, která si klade za cíl přivést studenty k podnikání, má za sebou svůj první ročník. Při projektu si studenti vyzkoušeli, jaké je to spolupracovat s mentorem, jak získat s minimálními zdroji maximální výsledky, samotný networking, ale i budování své osobní značky. Vítězkou soutěže se stala Anna Suková se svým projektem "Hračky s příběhem".
STARTUP WEEKEND SE VRACÍ DO PRAHY 
 
Startupy jsou nápady, jejichž realizace se většinou vejde do horizontu několika měsíců, základ však lze dát dohromady během jediného víkendu. Přesně na to se zaměřuje celosvětový hackathon program Startup Weekend, který se po čtyřech letech bude od 3. do 5. března znovu pořádat v Praze.
ICUK POŠLE AUTOBUS STARTUPERŮ NA STARTUP WEEKEND PRAGUE
 
Na Startup Weekend, který se po několika letech vrací zpět do Prahy, připravuje ICUK "autobus startuperů", kteří se chtějí zúčastnit této velké události. Nadšenci a dříči, nechť se nám hlásí a neváhají nás kontaktovat. Vypravíme autobus a společně prožijeme jednu z největších startupových sešlostí.
ICUK PŘEDSTAVÍ ÚSTECKÝ KRAJ NA VELETRHU VĚDA, VÝZKUM, INOVACE POMOCÍ VIRTUÁLNÍ REALITY
 
Inovační centrum Ústeckého kraje se ve dnech 28. 2. až 2. 3. představí na Veletrhu věda, výzkum, inovace 2017. V interaktivní virtuální prohlídce ukážeme nejen naše aktivity, ale i vybraný inovační a výzkumný potenciál našeho kraje. Budete-li mít cestu do Brna na veletrh, rádi se s vámi setkáme. Zázemí našeho stánku můžete využít třeba pro schůzku s Vašimi partnery anebo si oddechnout před jednáním u dobré kávy.
SUCCESS STORIES

MILAN HOTOVEC: JAK PROMĚNIT VE 24 HODINÁCH STŮL, ŽIDLI, POČÍTAČ, ZNALOSTI A POPELNICE NA CELOREPUBLIKOVÉ VÍTĚZSTVÍ

Během všedních dní je středoškolským studentem, který našel zálibu v programování a v technologiích. Ve svém volném čase sbírá staré výrobky od Tesly, které opravuje a dělá z nich opět ty nejlepší. Díky svému zapálení společně se svým týmem (ve složení Tomáš Orlovský, Milan Hotovec a Jan Hošek) vyhrál celorepublikovou programátorskou soutěž Hackathon Junior 2016. Stejný koncept bude zanedlouho organizovat Inovační centrum Ústeckého kraje.
 

Milane, zanedlouho Vás čeká maturita na Střední průmyslové škole (SPŠ) v Chomutově. Co Vás přivedlo k tomuto oboru?

Už na základní škole jsem se zajímal o počítače, techniku a vše s tím spojené. Bavilo mě to, a proto jsem ...                                Celý rozhovor...

AKTUÁLNĚ POŘÁDÁME 

DNES!!!! 13. 2. 2017 FUCKUP NIGHT Ústí nad Labem
Koupit lístky
16. 2. 2017, ICUK
Registrovat
22. 2. 2017, FSE UJEP
Registrovat
2. 3. 2017, 14.00 - 15.30 h., fialový sál MFC UJEP
STANISLAV GÁLIK: JAK NA VELKÝ MARKETING S MALÝM ROZPOČTEM 

Přednáška v rámci kurzu PODNIKÁNÍ V REGIONU, který společně připravily ICUK, UJEP, FSE UJEP a Social Impact Award
CHYSTÁME v ICUK
14. 3. 2017, od 9.00 h. Vědecká knihovna UJEP
FINANCE a DOTACE

Technologická agentura ČR vyhlašuje 28. února čtvrtou veřejnou soutěž v dotačním programu DELTA. Výzva je zaměřena na podporu spolupráce s německými partnery v aplikovaném výzkumu a experimentálním vývoji prostřednictvím společných projektů technologických a inovačních agentur zejména v tématu Průmysl 4.0

Na konec března agentura chystá 1. veřejnou soutěž v programu ZÉTA na spolupráci akademické sféry a podniků prostřednictvím zapojení studentů VŠ do 35 let.

Ještě do konce prvního pololetí vyhlásí TAČR veřejné soutěže v programech EPSILON (duben) a ÉTA (květen).

V Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) byly v průběhu ledna a první půli února otevřeny další dotační výzvy. Podniky mohou nyní nově žádat v programech Spolupráce (vznik klastrů a technologických platforem), Inovace (investice do výr. technologií, nehmotného majetku a nemovitostí), Potenciál (investice do výzkumného a vývojového vybavení), Aplikace (činnost pracovníků VaV), Služby infrastruktury (inovační infrastruktura) a Obnovitelné zdroje energie (využití OZE). Přehled všech aktuálních výzev najdete zde. Pro poradenství v dotační oblasti se neváhejte obrátit na Inovační centrum Ústeckého kraje

Odbor strategie, přípravy a realizace projektů Ústeckého kraje připravil dotační program „Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2017“. Začínající podnikatelé v něm mají možnost získat dotaci až 200 000 Kč na start podnikání. A pozor - příjem žádostí trvá pouze měsíc - od 9. 2. 2017 do 9. 3. 2017.
Od 20. ledna 2017 mohou firmy z Ústeckého kraje žádat o dotaci z programu Inovační vouchery Ústeckého kraje. Program je určen na podporu spolupráce firem z Ústeckého kraje s výzkumnými organizacemi, kterým na společný projekt přispěje až 120 000 Kč. Příjem žádostí je otevřen do 26. února. Žádost lze podat elektronicky přes web administrátora programu Inovační centrum Ústeckého kraje.
SLOVNÍČEK INOVÁTORŮ
Internet věcíje v informatice označení pro propojení vestavěných zařízení s Internetem. Propojení zařízení by mělo být zejména bezdrátové a mělo by přinést nové možnosti vzájemné interakce nejen mezi jednotlivými systémy a též přinést nové možnosti jejich ovládání, sledování a zajištění pokročilých služeb. Cílem konceptu je propojení zařízení, systémů a služeb za účelem poskytnutí více dat, která mohou být převedena na informace a informace na znalosti, které lze následně aplikovat. Systémy tak mohou na základě získaných znalostí vytvářet rozhodnutí a autonomně provádět činnosti.
POŘÁDALI JSME
Inovační vouchery jsme v lednu uspořádali v Chomutově. Jeden z nejpopulárnějších formátů, jak si najít pomocí "rychlého rande" společníka pro inovaci a vývoj, hojně využívají firmy i výzkumné organizace. Našly se?
Nový rok je dobré začít inspirací. My společně s hosty jsme si vybrali streamovanou přednášku z konceptu Brain&Breakfast na téma "Je možné žít nekonzumní život v konzumní společnosti?" Pochopitelně snídaně nechyběla.
ICUK v lednu oficiálně otevřel sdílené kanceláře "S-dílna". Slibný projekt dostál svého slibu a nyní každý, kdo chce nasát tvořivou atmosféru coworkingových prostorů, nechť nás navštíví na Klíšské 28. Více informací ohledně provozu a doby otevření naleznete ZDE. A jak prostory vypadají?
Podnikatelský Inkubátor od Inovačního centra nastartoval 2. 2. 2017 v prostorách sdílených kanceláří S-dílna. Role mentora se zhostil Ondra Suchý, který vybudoval firmu Enlogit. Hlavním tématem bylo nastartování první verze business plánu pomocí Lean Canvas metody. Jak se dařilo účastníkům?
Newsletter Inovačního centra Ústeckého kraje je realizován v rámci projektu SMART akcelerátor pro Ústecký kraj, CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000690.
Facebook
Email
Website