Neuron pro vaše podnikání a inovace
číslo 7, 06/2017
View this email in your browser

AKTUALITY
 
PROGRAMÁTOŘI PŘES VÍKEND NAVRHLI VYLEPŠENÍ ÚSTECKÉ DOPRAVY 
Ústí City Hackathon, kreativní víkendový maraton, v němž účastníci z dostupných dat z dopravní infrastruktury řešili problémy města v duchu konceptu smart city, má své vítěze. Jako nejlepší vyhodnotila odborná porota projekt jízdních dokladů v podobě čipové karty, která umožní městu získávat detailní data z ústecké dopravy.
SMART CITY NA PODNIKATELSKÉM FÓRU ÚSTECKÉHO KRAJE 
Smart city především jako změna v uvažování municipalit, otevřená a velká data jako základní kámen pro koncept smart city, autonomní vozidla jako součást chytré dopravy i potřeba změny image regionu jako prostředek identifikace se smart regionem. To byla témata dvou odborných bloků, které připravilo Inovační centrum Ústeckého kraje na 3. podnikatelském fóru.
STAGES - UNIKÁTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ  PRO TALENTOVANÉ DĚTI MŮŽE ZAČÍT V ÚSTÍ
Projekt iniciovaný týmem izraelského experta a mentora pro rozvoj talentů Ophera Brayera se zaměřuje na aplikaci nejmodernějších výukových metod relevantních pro 21. století. Využijme možnost realizovat tento projekt přímo v Ústí nad Labem a vybudovat zde Výzkumně-vývojové a vzdělávací centrum.
 
KDYŽ DĚTI ROZJÍŽDĚJÍ START-UP: ŽÁKŮM ÚSTECKÉ ZŠ PATŘÍ 3. MÍSTO V CELOREPUBLIKOVÉ SOUTĚŽI
V pátek 2. 6. 2017 se konalo v Praze finále soutěže iKid, která učí podnikat žáky základních škol. Tým žáků z ústecké ZŠ Vojnovičova si za přenosnou rampu pro vozíčkáře odnesl  bronzové medaile. Regionálním spoluorganizátorem akce bylo Inovační centrum Ústeckého kraje.
 
ÚSTECKÝ DEN D VYHRÁLA FIRMA, KTERÁ VYLEPŠILA KŮRU NAŠICH BABIČEK 
Finále podnikatelského inkubátoru StartUp Go pro začínající podnikatele zná svého vítěze. Hlavní cenu v hodnotě 20 000 Kč v podobě služeb pro rozvoj podnikání od Inovačního centra Ústeckého kraje si odnesla firma Mamavis, která vyhrála s podnikatelským projektem vylepšených Priessnitzových zábalů. 
NOVÝ ROČNÍK AKCELERAČNÍHO PROGRAMU LABORATOŘ NADACE VODAFONE ODSTARTOVAL
Startupy a nadějné projekty, které věří, že dokážou prostřednictvím inovativních technologií pozitivně ovlivnit společnost a životní prostředí se mohou do programu hlásit již od 1. června 2017. Uzávěrka podávání přihlášek je 30. září 2017.
NOVÁ ŠPERKAŘSKÁ ZNAČKA HLEDÁ HLAVNÍHO DESIGNÉRA

Pro nově vznikající českou šperkařskou značku se hledá hlavní designér/-ka pro první – vlajkovou kolekci, která se bude skládat z náhrdelníku, náramku, páru naušnic a bude vybroušena z umělého polodrahokamu. Výherce nejoriginálnějšího návrhu, který vybere desetičlenná komise z oboru, se stane hlavním designérem pro tuto novou šperkařskou značku.

SUCCESS STORIES

MIROSLAV KERHÁT: HACKATHON ANEB FUNKČNÍ APLIKACE PRO ÚSTECKÉ MHD ZA 48 HODIN

Touha seznámit se se schopnými lidmi ho vedla zúčastnit se Ústí City Hackathonu. Spolu se svou kamarádkou Pavlou  vyměnili volný víkend za 48hodinovou dřinu. Ale vyplatilo se! Odměnou jim bylo 3. místo s aplikací Easy MHD a tým schopných programátorů, který na hackathonu potkali.

Jak jste se jako tým dali dohromady? Znali jste se již předtím?
S Pavlou již chvíli spolupracuji. S Kubou a Lubošem jsme se potkali až na hackathonu a do té doby jsme se neznali.....
 
                                                                                           
Číst dále...

AKTUÁLNĚ POŘÁDÁME

JAK INOVOVAT VE SPOLUPRÁCI S UNIVERZITOU
21. 6. OD 9.00 - 13.00,
Inovační centrum Ústeckého kraje, Klíšská 910/28, Ústí nad Labem
REGISTRACE
CHYSTÁME PRO VÁS
VÝSLEDNÉ PROJEKTY ÚSTÍ CITY HACKATHON
První hackathonu v Ústí sebou přinesl řadu zajímavých projektů - myslíte, že mají šanci na úspěch?
VÝSLEDNÉ PROJEKTY
FINANCE a DOTACE

Technologická agentura ČR 30. května vyhlásila 5. veřejnou soutěž v programu DELTA. Veřejná soutěž je zaměřena na spolupráci s partnery z Korejské republiky, Vietnamské socialistické republiky, z čínských lokalit Če-tiang (Zhejiang), Ťiang-su (Jiangsu) a z Tchaj-wanu (Taiwan). Na každém projektu se musí podílet alespoň jeden zahraniční partner se sídlem v jedné z uvedených zemí.

Blíží se také vyhlášení
1. veřejné soutěže v programu ÉTA. Vyhlášena bude dne 15. 8. 2017 a zaměřena bude na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) otevřel v červnu 3. dotační výzvu v programu Úspory energie. Podniky mohou žádat dotace na podporu fotovoltaických systémů a akumulace energie.

Další nové výzvy startují pak 1. července a jde o výzvy v programech
Inovace - Inovační projekt (výrobní technologie vč. nehmotného majetku a investic do nemovitostí), dále Potenciál (pořízení výzkumného a vývojového vybavení) a Aplikace (činnost pracovníků výzkumu a vývoje). Tyto výzvy jsou omezeny na malé a střední podniky.

V červenci naopak končí výzva v programu
Obnovitelné zdroje energie. Plné žádosti mohou podniky všech velikostí podávat až do 15. 7.

Přehled všech aktuálních výzev 
najdete zde. Pro poradenství v dotační oblasti se neváhejte obrátit na Inovační centrum Ústeckého kraje

SLOVNÍČEK INOVÁTORŮ
Transfer technologií - Transferem technologií se v prostředí vysokých škol rozumí přenos poznatků vytvořených v akademické sféře do praxe. Na straně příjemce jsou většinou výrobní podniky, sdílení může probíhat ovšem i s neziskovým sektorem a jinými výzkumnými organizacemi. Od modelu otevřené vědy se v současnosti vysoké školy přiklánějí k modelu otevřené inovace, kdy do klasického modelu výzkum – publikace poznatků vstupuje mezičlánek ochrany duševního vlastnictví, která umožňuje získat uživateli poznatku konkurenční výhodu.
POŘÁDALI JSME
Historicky první hackathon v Ústeckém kraji na téma CHYTRÉ MĚSTO, CHYTRÁ DOPRAVA, kterého se zúčastnilo na 9 týmů a kde se káva pila v půllitrech. Jak vypadají lidé, co 2 dny nespí?
Máte know-how, které si chcete uhlídat nejen v ČR, ale i ve světě? Tak na toto téma se konal seminář na ochranu patentů. A víte, že v Ústeckém kraji máme několik firem s evropskými patenty?
Projekt STAGES je zatím nenápadný, ale v budoucnu změní Ústecký kraj v přístupu ke vzdělání. Projekt se zaměřuje na aplikaci nejmodernějších výukových metod.
Podnikatelské fórum se tento rok zaměřilo především na smart city a open data. Je pro město efektivní otevřít občanům svá data? A jak je chránit?
Newsletter Inovačního centra Ústeckého kraje je realizován v rámci projektu SMART akcelerátor pro Ústecký kraj, CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000690.
Facebook
Email
Website