Neuron pro vaše podnikání a inovace
číslo 8, 08/2017
View this email in your browser

AKTUALITY
 
KREATIVITU A MATEMATICKÉ MYŠLENÍ U DĚTÍ V ÚSTECKÉM KRAJI BUDE PROBOUZET METODA IZRAELSKÉHO EXPERTA
Od října se na osmi základních školách v Ústeckém kraji spustí pilotní projekt revoluční výukové metody. Vymyslel ji a poprvé v Česku uvede do praxe přední izraelský odborník na rozvoj talentů Opher Brayer. Dětem má pomoci zásadně rozvinout jejich kreativitu, matematické myšlení a schopnost učit se.

 
STARTUP, KTERÝ SI PROŠEL ICUK INKUBÁTOREM, DOSTAL NĚKOLIKA- MILIONOVOU INVESTICI
Cestovatelský startup Tellmehi si prošel podnikatelským inkubátorem od ICUK (StartUp Go) a představil se na StartUp Go Grill, kde se umístil na 3. místě. A ten samý večer se Robert Pecka, zakladatel Tellmehi, poprvé potkal se svým investorem. O pár měsíců později došlo k investici v řádu několika miliónů korun od Armex Technologies - investora, který hledá technologické a IT startupy.
MILIONY PRO ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATELE. USPĚLY I STARTUPY ICUK
Virtualizace V&V, zabývající se virtuální realitou, vyhrály předchozí ročník StartUp Go Grillu. MakersPoint a MAMAVIS se před porotou StartUp Go Grillu ocitli ve druhém běhu podnikatelského inkubátoru od ICUK, přičemž MAMAVIS se stal vítězem. Tyto tři start-upy uspěly se svou žádostí o dotaci pro začínající podnikatele, kterou každoročně vypisuje Ústecký kraj. 
PŘIDEJTE SE K TÝMU ICUK NA JEDNU Z NEJVĚTŠÍCH FUTURISTICKÝCH AKCÍ VE STŘEDNÍ EVROPĚ - FUTURE PORT PRAGUE
Umělá inteligence, drony, roboti, internet věcí, 3D tisk, chytré materiály, bezpilotní auta… to vše jsou dnes reálné technologie, které převrací vzhůru nohama celé obory. A to je jenom začátek. FUTURE PORT PRAGUE, ojedinělý festival budoucnosti, který poprvé v Česku představí uceleně přehled těchto trendů, zmapuje jejich dopad na byznys i naše životy a představí příležitosti pro firmy využít je ve svém podnikání. Proběhne 7. září v Pražské tržnici v Praze.
MLADÍ ČEŠI S GENIÁLNÍM NÁPADEM PRO CUKROVKÁŘE PORAZILI CELÝ SVĚT
Trojice českých studentů z ČVUT, která si říká X.GLU, přivezla na mezinárodní soutěž Microsoft Imagine Cup chytrý glukometr. A zpátky si za první místo kromě poháru odváží skoro 2,5 milionu korun. V nabité konkurenci porazili Češi studenty Oxfordu, Stanfordu či MIT. Jejich glukometr nepotřebuje baterii, je velký jako kreditka a nabíjí se pomocí chytrého telefonu. Do něj se také ukládají naměřené hodnoty hladiny cukru v krvi diabetika. V budoucnu by glukometr mohl být zabudován přímo např. v pouzdru na telefon.
/Zdroj: Seznam.cz/
CHOMUTOV CHCE MĚSTO PROŠPIKOVAT CHYTRÝMI TECHNOLOGIEMI
Chomutov vytváří strategickou koncepci, na jejímž základě se má v budoucnu rozvíjet v takzvané smart city. Obyvaté města se tak budou v příštích letech v ulicích setkávat s chytrými technologiemi. Autobusy i sanity například dostanou pokaždé zelenou, zastávky mají mít zabudovanou wi-fi pro pasažéry a parkování na Kamenném Vrchu bude řízené. Práce na projektu má trvat přibližně tři roky. /Zdroj Chomutovský Deník/
Zdroj: http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/chomutov-chce-mesto-prospikovat-chytrymi-technologiemi-20170804.html
Zdroj: http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/chomutov-chce-mesto-prospikovat-chytrymi-technologiemi-20170804.htmlCelý článek...
NOVÁ ŠPERKAŘSKÁ ZNAČKA HLEDÁ HLAVNÍHO DESIGNÉRA - prodlouženo do 30. 9.

Pro nově vznikající českou šperkařskou značku se hledá hlavní designér/-ka pro první – vlajkovou kolekci, která se bude skládat z náhrdelníku, náramku, páru naušnic a bude vybroušena z umělého polodrahokamu. Výherce nejoriginálnějšího návrhu, který vybere desetičlenná komise z oboru, se stane hlavním designérem pro tuto novou šperkařskou značku.

SUCCESS STORIES

OPHER BRAYER: DO PÁR LET CHCEME V ÚSTÍ 3000 NOVÝCH STARTUPŮ

Na pedagogické fakultě UJEP se přes léto školí na dvě desítky učitelů základních škol z Ústeckého kraje. V jedinečné metodě výuky rozvoje matematického myšlení a kreativity u dětí je trénuje přední izraelský expert na rozvoj talentů Opher Brayer. Muž, který metodu vyvinul, vytrénoval v ní tisíce talentovaných izraelských dětí i managery globálních firem, jako je Microsoft, Hewlett-Packard, Nokia, Osram či Disney, chce v Ústí založit IT školu a vytvořit z něj centrum high-tech startupů.

Ophere, vy jste původně jazzový muzikant a učitel hudby. Jak jste se dostal k matematice a výuce matematického a kreativního myšlení?

Nikdy jsem nebyl dobrý muzikant, ale už od malička, od svých tří let, jsem chtěl učit – jedno co ...

Číst dále...

AKTUÁLNĚ POŘÁDÁME

Přijďte nám pomoci bourat, abyste mohli tvořit. Nářadí, pracovní oblečení a dobrou náladu s sebou!
Chystáme pro Vás otevření nového coworkingového centra. Budou v něm k dispozici sdílené kanceláře pro kreativní a podnikavé lidi, vzdělávací programy, v budoucnu IT škola, bar/kavárna, technologická dílna... Pojďme tvořit místo, které přitáhne chytré a kreativní lidi, pojďme tvořit budoucnost! Anebo přijďte jen na kukačku :) Poznáte nové lidi a budete u toho!
Facebooková událost
FESTUP 2017
4. 10. 2017 od 10.00 do 16.00 v MFC UJEP

 
PRACHY V SÍTI aneb VIRTUÁLNÍ BUSINESS – to je téma letošního FestUpu. Přijďte se podívat, co všechno obnáší, kolik vydělává a ŽE NA pohlaví v něm vskutku nezáleží. Během dne vystoupí řada úspěšných podnikatelek a podnikatelů, kteří to dotáhli nejdál.
Facebooková událost
FUCKUP NIGHT ÚSTÍ NAD LABEM vol. 2
4. 10. 2017 v 19.00 h., Veřejný sál Hraničář

 
Kdo nic nepo... kazil, nikam to nedotáhl. Příběhy neúspěchu těch úspěšných.
Z novin a časopisů o úspěšných to vypadá, že jsou mezi námi i bezchybní lidé, kteří nikdy nezakopli. Je tomu opravdu tak? Lze uspět bez pádu? A lze upadnout více než jen jednou? A vyplatí se vstát?
Koupit lístky
SNÍDANĚ ŠAMPIONŮ JUNIOR
4. 10. 2017 od 8.30 h., VĚDECKÁ KNIHOVNA UJEP
Více info
FINANCE a DOTACE

Technologická agentura ČR už za týden 16. 8. vyhlásí 1. veřejnou soutěž v programu ÉTA. Zaměřena bude na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.

O dalších otevřených soutěžích i chystaných výzvách se dozvíte více zde.

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) otevřel 3. srpna výzvu v programu Aplikace. Podniky v něm mohou žádat dotace na osobní náklady na výzkumné pracovníky.

Od 12. 7. je možné podávat žádosti v programu
Inovace - Inovační projekt (výrobní technologie vč. nehmotného majetku a investic do nemovitostí), od 20. 7. byl otevřen program Potenciál (pořízení výzkumného a vývojového vybavení). Tyto výzvy jsou omezeny na malé a střední podniky.

Na partnerství s výzkumnou organizací mohou malé a střední podniky žádat od 14. 7. v programu Partnerství znalostního transferu. Pozor, program má být otevřen pouze do 13. října 2017.

Od stejného data (14. 7.) je rovněž otevřen program Spolupráce určený na podporu vytváření klastrů a technologických platforem.

Přehled všech aktuálních výzev 
najdete zde. Pro poradenství v dotační oblasti se neváhejte obrátit na Inovační centrum Ústeckého kraje

SLOVNÍČEK INOVÁTORŮ
Podnikatelský inkubátor - Někdo chápe podnikatelské inkubátory jako kanceláře, někdo jako budovy. Podnikatelské inkubátory představují především prostředí, ve kterém mohou začínající podnikatelé a společnosti odstartovat a rozvíjet svůj podnikatelský plán / projekt. Smyslem podnikatelských inkubátorů je podporovat životaschopné podnikatelské projekty a to pouze po určitou dobu.

ICUK svým podnikatelským inkubátorem StartUp Go, již podpořil desítku nadějných start-upů.
POŘÁDALI JSME
Reportáž o vzdělávací metodě STAGES od Ophera Brayera na ČT24.
Newsletter Inovačního centra Ústeckého kraje je realizován v rámci projektu SMART akcelerátor pro Ústecký kraj, CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000690.
Facebook
Email
Website