Neuron pro vaše podnikání a inovace
číslo 9, 09/2017
View this email in your browser

AKTUALITY
 
ICUK SE PŘIDAL K PRESTIŽNÍ GLOBÁLNÍ SKUPINĚ TECH LONDON ADVOCATES
Inovační centrum Ústeckého kraje se stalo členem jedné z nejvlivnějších globálních skupin v oblasti podpory moderních technologií Tech London Advocates. Podařilo se to i díky dalšímu novému partnerství ICUK s projektem Bridge Academy z Mostu. London Tech Advocates sdružuje více než 4300 lídrů, investorů a expertů z celého světa.
STŘEDOŠKOLÁCI, STAŇTE SE MLADOU HVĚZDOU KRAJE! SOUTĚŽ A PODNIKEJ ZAČÍNÁ S REGISTRACEMI VAŠICH PODNIKATELSKÝCH NÁPADŮ
Soutěž je určena studentům, kteří mají zájem o inovativní řešení problémů a tvorbu svého vlastního podnikání ještě na střední škole a později při svém dalším studiu či praxi. ICUK je regionálním partnerem a pomůže vám podnikatelský nápad zformulovat. Tak vytáhněte nápady ze šuplíku a napište nám.
HLEDÁ SE ASISTENT(KA) PROVOZU PRO ÚSTECKÝ COWORK!
Baví tě práce s klienty, rád/a vyhledáváš nové příležitosti a zároveň jsi trochu IT & Tech geek? Pojď pracovat do originálního prostředí coworkingového centra! Místa, kde žádný den není stejný. Máte-li rádi start-upové prostředí, tak není na co čekat. Takovéto příležitosti se v ÚL jen tak neobjevují.
 
FIRMY SOUTĚŽILY O NEJCHYTŘEJŠÍ INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ. KRAJ VYHLÁSIL VÍTĚZE
Pilotní ročník soutěže Moravskoslezského kraje o nejlepší chytrá řešení v zavádění inteligentních technologií, které lidem v regionu přinesou pohodlnější život, ušetří čas i peníze, má své vítěze. Velmi originální cesta, jak celý kraj rychle posunout ke smart-city, může být inspirací i pro náš region.
/zdroj: patriotmagazin.cz
GOOGLE OCENIL GAMEE. ČESKÝ START-UP, KTERÝ VYVÍJÍ HRY I PRO NASA, BYL VYBRÁN DO ROZVOJOVÉHO PROGRAMU
Český start-up Gamee, který hráče mobilních her spojuje na vlastní sociální síti, uspěl v rozvojovém programu Googlu, do něhož si americká společnost vybrala 33 mladých technologických firem z celého světa. Hry od Gamee už lze hrát v chatovací aplikaci Facebooku Messenger, a česká firma navíc spolupracuje s americkou NASA. Gamee bude také hostem na našem startup festivalu Festup.
/zdroj: archiv.ihned.cz
NOVÁ ŠPERKAŘSKÁ ZNAČKA HLEDÁ HLAVNÍHO DESIGNÉRA - prodlouženo do 30. 9.

Pro nově vznikající českou šperkařskou značku se hledá hlavní designér/-ka pro první – vlajkovou kolekci, která se bude skládat z náhrdelníku, náramku, páru naušnic a bude vybroušena z umělého polodrahokamu. Výherce nejoriginálnějšího návrhu, který vybere desetičlenná komise z oboru, se stane hlavním designérem pro tuto novou šperkařskou značku.

SUCCESS STORIES

MARTIN NOVÁK: NOVÝ PROREKTOR PRO VĚDU, KTERÝ CHCE VÍCE SPOLUPRÁCE S PRŮMYSLEM A ZÍSKAL EVROPSKÝ PATENT

Doc. Ing. Martin Novák, Ph.D., se v aktuálním akademickém roce stal novým prorektorem pro vědu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Dříve působil na katedře technologie a materiálového inženýrství a jako prorektor pro rozvoj a informační technologie. Sám je přitom úspěšný vědec a výzkumník, který na svou unikátní metodu broušení obrobků z hliníkových slitin získal evropský patent.

Pane docente, od nového akademického roku jste převzal funkci prorektora pro vědu, jaké budou pro Vás priority a první kroky v této pozici?
První mé kroky se týkaly převzetí veškeré agendy vědy a výzkumu na univerzitě. ....

Číst dále...

AKTUÁLNĚ POŘÁDÁME

SNÍDANĚ ŠAMPIONŮ JUNIOR
4. 10. 2017 od 8.30 h., VĚDECKÁ KNIHOVNA UJEP

 
Tentokrát si přijďte poslechnout příběh Jana Hawelky, který přičichnul k severním Čechám stejně jako k vůni opravdové kávy. Znáte příběh kavárenské sítě Lagarto, kterou ve svých 21 letech založil?
Zdarma se registrovat
FESTUP 2017
4. 10. 2017 od 10.00 do 16.00 v MFC UJEP

 
PRACHY V SÍTI aneb VIRTUÁLNÍ BUSINESS – to je téma letošního FestUpu. Přijďte se podívat, co všechno obnáší, kolik vydělává a ŽE NA pohlaví v něm vskutku nezáleží. Během dne vystoupí řada úspěšných podnikatelek a podnikatelů, kteří to dotáhli nejdál.
PROGRAM
FUCKUP NIGHT ÚSTÍ NAD LABEM vol. 2
4. 10. 2017 v 19.00 h., Veřejný sál Hraničář

 
Kdo nic nepo... kazil, nikam to nedotáhl. Příběhy neúspěchu těch úspěšných.
Z novin a časopisů o úspěšných to vypadá, že jsou mezi námi i bezchybní lidé, kteří nikdy nezakopli. Je tomu opravdu tak? Lze uspět bez pádu? A lze upadnout více než jen jednou? A vyplatí se vstát?
Hosté a vstupenky
CHYSTÁME PRO VÁS
KRUŠNOHORSKÝ BYZNYS DAY
24. 10. 2017 od 10.00 do 15.00, Městské divadlo v Chomutově

 
ICUK ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou v Chomutově pro vás organizuje setkání podnikatelů, měst, obcí, euroregionu Krušnohoří, odborníků z vysokých škol a výzkumných ústavů. Budete si moci vyměnit zkušenosti se zahraničními partnery, konzultovat s vládními i nevládními institucemi. Celý veletrh budou doprovázet odborné semináře zaměřené na: energie - nové trendy, informační technologie
Více informací
FINANCE a DOTACE

Příjem projektů do 1. veřejné soutěže v programu ÉTA končí 27. září!  Technologická agentura ČR soutěž vyhlásila 15. srpna. Program je zaměřen na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.

Program podpory aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje DELTA bude o dva roky delší. Vláda v září schválila jeho prodloužení do roku 2021. Doposud bylo v rámci programu DELTA vyhlášeno pět veřejných soutěží zaměřených na mezinárodní spolupráci v oblasti aplikovaného výzkumu, vývoje a inovací.

TAČR zveřejnil
harmonogram veřejných soutěží na rok 2018.

O dalších otevřených soutěžích i chystaných výzvách se dozvíte
více zde.
 

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) otevřel 1. září dvě výzvy v programech ICT a sdílené služby, a sice v podprogramech Datová centra a Centra sdílených služeb. Podniky všech velikostí v nich mohou žádat o dotace na mzdy a investice do dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku.

Dvě výzvy naopak v září končí. Do programu
Vysokorychlostní internet lze podávat projekty do 26. 9., uzávěrka pro program Smart grids I. (distribuční sítě) je pak do 30. 9.

Přehled všech aktuálních výzev v OP PIK 
najdete zde.

SLOVNÍČEK INOVÁTORŮ
Podnikatelský akcelerátor - program, který pomáhá novým společnostem (především startupům) akcelerovat jejich vývoj a růst, především směrem na zahraniční či globální trhy. Akcelerátor pomáhá tím, že poskytuje řadu služeb zaměřených na rozvoj podnikatelských aktivit, jako jsou například mentoring (setkání s experty ve svých oborech, jenž pomáhá růstu společnosti), networking (potkávání se zajímavými partnery) či optimalizace obchodního (business) plánu, často výměnou za podíl ve společnosti.
Zúčastnili jsme se
Umělá inteligence, drony, roboti, internet věcí, 3D tisk, chytré materiály, bezpilotní auta… to vše jsou dnes reálné technologie, které převrací vzhůru nohama celé obory. A to je jenom začátek. FUTURE PORT PRAGUE, ojedinělý festival budoucnosti, který poprvé v Česku představil uceleně přehled těchto trendů. 
A že bylo opravdu na co se dívat, ale si i vyzkoušet, můžete vidět ve videu.
Shlédnout video
Newsletter Inovačního centra Ústeckého kraje je realizován v rámci projektu SMART akcelerátor pro Ústecký kraj, CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000690.
Facebook
Email
Website