Neuron pro vaše podnikání a inovace
číslo 10, 10/2017
View this email in your browser

AKTUALITY
 
STARTUP PODPOŘENÝ V ICUK SE DOSTAL DO TOP 8 NEJLEPŠÍCH BIOTECH PROJEKTŮ PRESTIŽNÍ SOUTĚŽE
Martina Štefanková s projektem Mamavis se probojovala mezi nejlepší padesátku startupů českého kola prestižní celosvětové soutěže o investici milion dolarů Startup World Cup. V kategorii BioTech Award by Delta Ventures je pak mezi nejlepší českou osmičkou. Z českého kola vzejde jeden vítěz, který pojede na celosvětové finále do Silicon Valley.
 
STAVBA UNIKÁTNÍHO VÝZKUMNÉHO CENTRA ZAČNE V LITOMĚŘICÍCH V LISTOPADU
Příští měsíc bude v bývalých Jiříkových kasárnách v Litoměřicích zahájena stavba unikátního vědeckovýzkumného centra. Stane se tak v rámci projektu velké výzkumné infrastruktury RINGEN. Hlavním cílem projektu je ověřit možnosti čerpání zemského tepla ve velkých hloubkách a tvrdých horninách a používat je jako zdroj vytápění nebo k výrobě elektřiny. /Zdroj oenergetice.cz/
Zdroj: http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/chomutov-chce-mesto-prospikovat-chytrymi-technologiemi-20170804.html
Zdroj: http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/chomutov-chce-mesto-prospikovat-chytrymi-technologiemi-20170804.htmlCelý článek...
ROUDNICKÝ ARMEX TECHNOLOGIES INVESTUJE DO PLATFORMY NA SDÍLENÍ VĚCÍ SHARYGO
Česká online platforma SharyGo, která zprostředkovává sdílení věcí mezi lidmi, oznamuje další významný milník. Po investici ve výši okolo jednoho milionu korun získává od Armex Group a soukromého investora Jana Zadáka další částku v řádu desítek milionů korun na rozvoj svých činností. 
/Zdroj: czechrunch.cz/
ICUK PODNIKATELSKÝ INKUBÁTOR STARTUP GO STARTUJE DALŠÍ BĚH
Podnikatelský program, který z vašeho nápadu může vykřesat firmu, anebo z firmy úspěšný start-up, právě startuje. Hlásit se však můžete i průběžně ještě do konce října. Získejte pro své podnikání důležité kontakty, mentory, ale i dovednosti a možnost prezentovat se před investory!
REVOLUCI V INZERCI NEMOVITOSTÍ ODSTARTUJE STARTUP Z ICUK
Projekt Virtualizace V&V, který si prošel naším inkubátorem StartUp Go a následně i vyhrál StartUp Go Grill (Ústecký "Den D"), uzavřel smlouvu s jedním z největších webových portálů, zabývajícím se inzercí nemovitostí. Virtualizace V&V dělají dynamické virtuální prohlídky. Díky jejich spojení s realitním portálem si brzy budete moci projít nabízené nemovitosti online.
FESTUP PŘINESL TECHNOLOGICKÉ NOVINKY A TRENDY V PODNIKÁNÍ NA INTERNETU
IT je ideální práce pro ženy na mateřské a firmy jimi mohou kompenzovat nedostatek ajťáků na trhu práce. Technologicky zaměřené studentské firmy pomohou nastartovat region. To jsou klíčová poslání startupového festivalu Festup, který na půdě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně ve středu 4. října uspořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje.

 
Oslavili jsme 2. narozeniny hned čtyřmi akcemi na podporu podnikání a stovky lidí slavily s námi. Podívejte se na reportáž Regionální televize /od 4. minuty/.
SUCCESS STORIES

MARTINA ŠTEFANKOVÁ: Z podnikatelského inkubátoru do TOP 8 nejlepších startupů v ČR

Martina s projektem MAMAVIS absolvovala ICUK inkubátor StartUp Go a následně vyhrála veřejnou "grilovačku" startupů před investory - StartUp Go Grill. Tím pro ni úspěšná cesta nekončí, ba naopak - se svými vylepšenými Priessnitzovými zábaly boduje mezi špičkovými českými startupy. Jaké byly začátky a jak hodnotí onu "nalejvárnu dovedností" v podnikatelském inkubátoru?

Martino, co pro Vás bylo na začátku podnikání nejtěžší? 

Rozhodnout se a udržet pozitivní myšlenku i přes překážky, které se na mé podnikatelské cestě ....

Číst dále...

AKTUÁLNĚ POŘÁDÁME

KRUŠNOHORSKÝ BYZNYS DAY - VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ

24. 10. 2017 od 10.00 - 15.00 v Městské divadlo v Chomutově

 
Setkání podnikatelů, měst, obcí, euroregionu Krušnohoří, odborníků z vysokých škol a výzkumných ústavů.
OTEVŘENÉ PŘEDNÁŠKY INKUBÁTORU STARTUP GO:

CROWDFUNDINGOVÉ KAMPANĚ - zakladatel Hithitu Aleš Burger
9. 11. od 14.00 ve fialovém sále v MFC UJEP

MARKETING A MÉDIA - Jiří Vicherek, agentura Fenek
14. 11. od 14.00 ve fialovém sále v MFC UJEP
Registrovat se na přednášky

VÝJIMEČNÁ BRIGÁDA V ÚSTÍ NAD LABEM

Brigáda ICUK - Valeo Autonomní řízení
Stále hledáme šikovné lidi na jedinečnou brigádu / práci na PC:
 
  • Zafixovali jsme minimální odměnu na 110 Kč/hod.
  • Pružně volitelná pracovní doba
  • 15 minut busem od Ústí
  • Požadujeme: základní znalost AJ a práce na PC, pečlivost
Chci vědět více o brigádě
FINANCE a DOTACE

Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlásila dne 11. října 2017 druhou veřejnou soutěž ve výzkumu a experimentálním vývoji Programu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA (program GAMA), podprogram 2. Termín pro podání přihlášek končí 23. 11. 2017.

O dalších otevřených soutěžích i chystaných výzvách se dozvíte více zde.

V operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) se v říjnu očekává otevření nové výzvy programu Proof of concept, který podpoří malé a střední podniky a výzkumné organizace v činnostech ověřujících proveditelnost výzkumu a vývoje, tržní uplatnitelnost výsledků a transfery technologií.

V nejbližších třiceti dnech naopak několik výzev končí.

V programu Spolupráce je třeba si pospíšit nejvíce. Projekty je možné podávat už jen do 20. října.
Dne 31. října se uzavírá rovněž výzva v programu Úspory energie. A k 12. listopadu skončí možnost podat žádost do výzvy v programu Inovace - inovační projekt.

Přehled všech aktuálních výzev 
najdete zde. Pro poradenství v dotační oblasti se neváhejte obrátit na Inovační centrum Ústeckého kraje

SLOVNÍČEK INOVÁTORŮ
Lean management bychom mohli definovat jako způsob práce či filosofii, která si klade za cíl zvyšovat přidanou hodnotu veškerých firemních činností pro zákazníka a zároveň snižovat úroveň plýtvání zdroji, ať už se jedná o finanční prostředky, lidskou práci, čas, materiál či například skladové prostory. Jeho cílem je snížit zbytečné a neproduktivní plýtvání všemi zdroji na minimum, čímž se může buď zvýšit přidaná hodnota pro zákazníka, nebo snížit náklady firmy. Lean management (štíhlé řízení) lze uplatnit jak ve výrobě, tak v administrativních odděleních.
POŘÁDALI JSME
Oblíbený networkingový formát Snídaně Šampiónů Junior s hostem Janem Hawelkou - zakladatelem Lagarto Café. FOTOGALERIE
Afterparty v nově budovaném coworkingovém centru v Ústí. FOTOGALERIE
FuckUp Nights vol. 2 v Ústí nad Labem, kde se úspěšní lidé otevřeně a s humorem baví o svých neúspěších. FOTOGALERIE
Startupový festival Festup na téma Digitální byznys aneb Prachy v síti. FOTOGALERIE
Newsletter Inovačního centra Ústeckého kraje je realizován v rámci projektu SMART akcelerátor pro Ústecký kraj, CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000690.
Facebook
Email
Website