Neuron pro vaše podnikání a inovace
číslo 11, 11/2017
View this email in your browser

AKTUALITY
 
ICUK PŘEDSTAVÍ NA VELETRHU DOTAČNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ INOVAČNÍ VOUCHERY ÚSTECKÉHO KRAJE 2018
Veletrh dotačních příležitostí se zaměřením na podnikání a průmysl se koná 23. 11. a v jeden čas a na jednom místě vám umožní konzultovat své záměry či jen načerpat informace o dotačních titulech z nejžádanějších operačních programů a jiných zdrojů dotací v České republice. Představíme základní parametry Inovačních voucherů Ústeckého kraje pro rok 2018.
 
CENU HEJTMANA ZA VĚDU A VÝZKUM ZÍSKAL PAVEL JANOŠ
V oblasti věda a výzkum je držitelem Ceny hejtmana za rok 2016 profesor Pavel Janoš, který se zabývá vývojem nových materiálů a technologií pro ochranu životního prostředí, hodnocením vlivů průmyslových a jiných činností na životní prostředí a je autorem více než stovky vědeckých prací, deseti patentů a řady studií a výzkumných zpráv.
RYCHLÉ RANDE V CHOMUTOVĚ PÁROVALO INOVATIVNÍ FIRMY S VÝZKUMNÍKY. VE HŘE JE 16 NOVÝCH PROJEKTŮ
Nastartovat spolupráci podnikatelů a výzkumníků napomáhalo na Krušnohorském byznys day v Chomutově Inovační centrum Ústeckého kraje originálním formátem „rychlého inovačního rande“. Zástupci firem se s výzkumníky podělili o své inovativní nápady, k jejichž realizaci jim často schází vědecké know-how. Z akce vzešlo 16 záměrů spolupráce; těm chce ICUK pomoci k realizaci.
 
STARTUP Z ICUK CHCE ZÍSKAT PENÍZE NA MODERNIZACI VÝROBY NA HITHIT
Projekt Mamavis, který si prošel inkubátorem StartUp Go se rozhodl využít komunitní financování a připravil crowdfundingovou kampaň na HitHit. Koupí jejich vylepšených Priesnitzových zábalů můžete pomoci dalšímu rozvoji projektu. Mamavis tak chce získat 90 tisíc korun na modernizaci výroby.

Zdroj: http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/chomutov-chce-mesto-prospikovat-chytrymi-technologiemi-20170804.html
Zdroj: http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/chomutov-chce-mesto-prospikovat-chytrymi-technologiemi-20170804.htmlCelý článek...
AKCELERÁTORY V ROCE 2016: ČESKO JE DRUHÉ VE STŘEDNÍ EVROPĚ, ZA NEJLEPŠÍMI ALE ZAOSTÁVÁ
Světové podnikatelské akcelerátory za posledních deset let zaznamenaly velký posun ve svém fungování a směřování. Aktuální trendy z jejich světa shrnuje Global Accelerator Report 2016. Česká republika se umístila na 2. místě v regionu střední Evropy. V tuzemských akcelerátorech bylo podpořeno 23 startupů částkou 450 tisíc euro. /Zdroj: JIC/
 
NOVÁ VÝZVA DO AKCELERÁTORU AGENTURY CZECHINVEST
Firmy s inovativním produktem a maximálně sedmiletou historií se až do 30. listopadu mohou přihlásit do programu Czech Accelerator od CzechInvestu. Pokud uspějí, čeká je tříměsíční akcelerační program v zahraničním inkubátoru v destinaci Silicon Valley, New York, Singapur nebo Londýn plný mentoringu, poradenství, workshopů, networkingových akcí a dalších služeb s tím spojených.

AKTUÁLNĚ  SPOLUPOŘÁDÁME

INOVAČNÍ VOUCHERY NA VELETRHU DOTAČNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ
23. 11. 2017 od 9.00 do 15.00, budova rektorátu UJEP zasedací místnost č. 1.14

V jeden čas a na jednom místě můžete konzultovat své záměry či jen načerpat informace o dotačních titulech z nejžádanějších operačních programů a jiných zdrojů dotací v České republice v oblasti podnikání a průmyslu.

Budou zde i odborníci ICUK na dotační programy - Lucie Podrápská a Miroslav Cingl, kteří představí rámcové parametry Inovačních voucherů Ústeckého kraje pro rok 2018. Účast je zdarma bez registrace, ale pro Inovační vouchery  si můžete rezervovat čas své konzultace.
Chci si rezervovat čas konzultace
UDRŽITELNÁ BUDOUCNOST ÚSTECKÉHO KRAJE

28. 11. 2017 od 9.00 - 19.00 v NODE5, Masarykova 3127/28, Ústí nad Labem

 
V rámci GivingTuesday, světového dne dárcovství a filantropie, vám Node5 a MSD IT přináší 10 hodinový mentoringový maraton. Posuňte kvalitu života v ústeckém kraji zase o kus dál, změňte to, s čím nesouhlasíte a co podle vás nefunguje.
Více informací
SNÍDANĚ ŠAMPIÓNŮ JUNIOR

7. 12. 2017 od 9.00 do 11.00, Vědecká knihovna UJEP

Networkingová akce nejen pro studenty. Výborná snídaně, dobře naladění lidé a zajímavý host. Tomu se říká START dne!

Téma a hosta se brzy dozvíte

PŘEDNÁŠKY Z FESTUP ONLINE

Pokud Vám unikl startupový festival FESTUP anebo si jen chcete připomenout přednášky expertů i diskusi k tématu žen v IT, máme pro vás skvělou zprávu - vše je zachyceno, nahráno a připraveno na slideslive.cz.
Zhlédnout videa
FINANCE a DOTACE

Technologická agentura ČR (TA ČR) informuje o vyhlášení společné výzvy CHIST-ERA III Joint Call 2017. Výzva bude navázána na program EPSILON. TA ČR v této výzvě podpoří české subjekty v nejúspěšnějších projektech v celkové výši 1 000 000 €. Termín pro příjem zkrácené verze návrhů projektů (pre-proposals) je 11. ledna 2018 (17:00 CET).

Dne 23. 11. končí termín pro podání přihlášek do druhé veřejné soutěže Programu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA (program GAMA), podprogram 2.

O dalších otevřených soutěžích i chystaných výzvách se dozvíte více zde.

V operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) končí k 30. 11. výzvy hned ke dvěma programům, a sice Aplikace (osobní náklady na výzkumné pracovníky) a také Potenciál, určený na pořízení výzkumného a vývojového vybavení.

Od 1. listopadu mohou podniky všech velikostí žádat v nové výzvě programu Úspory energie na projekty ke snížení energetické náročnosti a zvýšení energetické efektivity.

V prosinci se v OPPIK rovněž čeká otevření výzvy v programu Technologie, který by malým podnikům měl přispět na nákup strojů, technologických zařízení a vybavení.

Přehled všech aktuálních výzev 
najdete zde. Pro poradenství v dotační oblasti se neváhejte obrátit na Inovační centrum Ústeckého kraje

SLOVNÍČEK INOVÁTORŮ
Crowdfunding - způsob komunitního financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce. Crowdfundingem můžeme financovat zajímavé projekty, produkty či společnosti. Nejznámějším českým serverem umožňujícím crowdfunding je Hithit. Globálním portálem je pak např. Kickstarter.
POŘÁDALI JSME
Krušnohorský Byznys Day pořádaný v Městském divadle Chomutov, kde jsme organizovali oblíbený formát rychlého inovačního rande. Ve hře je 16 nových projektů. FOTOGALERIE
Hraničář se na jeden den změnil v programátorské doupě. Vše se odehrálo v rámci semináře od Czechitas s názvem DataGirls - jak pracovat s daty. FOTOGALERIE
Jak nadchnout lidi pro váš nápad? O tom byla přednáška Aleše Burgera, zakladatele Hithit.cz v rámci našeho inkubátoru StartUp Go. FOTOGALERIE
Jak zajistit klidný chod již tak finančně riskantního období, jako je začátek podnikání? O tom byl workshop pro naše startupy v inkubátoru. FOTOGALERIE
Newsletter Inovačního centra Ústeckého kraje je realizován v rámci projektu SMART akcelerátor pro Ústecký kraj, CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000690.
Facebook
Email
Website