Neuron pro vaše podnikání a inovace
06/2018
View this email in your browser

NOVINKY Z NAŠEHO KRAJE
JAK ZLEPŠIT SPOLUPRÁCI FIREM A VÝZKUMNÍKŮ V ÚSTECKÉM KRAJI?
 
V Ústeckém kraji působí řada výzkumných pracovišť v čele s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně. Jednou z rolí, která připadá výzkumným pracovištím a zejména univerzitám vedle výzkumu a výuky, je spolupráce s podnikatelskou sférou pro zvýšení konkurenceschopnosti. Výměna znalostí mezi akademickou sférou a firemním sektorem je považována za jeden z klíčových faktorů rozvoje inovačního potenciálu regionu... V průzkumu UNICO.AI jsme se zaměřili na to, jaké existují bariéry pro spolupráci s komerční sférou a komercializaci výsledků výzkumu.
CELÝ ČLÁNEK...
VLÁDA MÁ SCHVÁLIT NOVÉ NÁVRHY PROGRAMU RE:START
 
Vláda bude projednávat 27 nových opatření programu RE:START, která jsou obsažena v akčním plánu programu. V návrzích jsou mj. opatření pro řešení starých průmyslových areálů, dotace na podnikatelské nemovitosti, anebo podpora nízkoemisní dopravy, včetně podpory testování bezpilotních aut nebo alternativních pohonů na vodík. Na přípravě se vedle úřadu zmocněnce vlády pro Ústecký kraj podílel také ICUK.
GASTRONOMIE LÁKÁ I BAVÍ. O WORKSHOPY FOODIES GO JE ZÁJEM
 
V březnu jsme přivedli na svět nový program pro začínající podnikatele v gastronomii. Vedle tak našeho stávajícího inkubačního programu StartUp Go, vznikl nový podprogram, zaměřený na gastro s názvem Foodies Go.

 
ICUK ZÍSKAL ZASTOUPENÍ V KRAJSKÉ KOMISI PRO SMART REGION
 
Ředitel ICUK Tomáš Siviček byl Radou kraje začátkem června schválen jako nový člen Komise pro Smart Region Ústeckého kraje. Kraj zřídil komisi letos v březnu, v jejím čele stojí Mgr. Ing. Miroslav Andrt a úkolem komise je zajistit řízení, koordinaci a realizaci koncepce Smart Region Ústeckého kraje.
 
 
VYŠLA AKTUALIZACE VÝZKUMNÉHO ATLASU ÚSTECKÉHO KRAJE
 
Ústecký kraj ve spolupráci s Inovačním centrem Ústeckého kraje vydal aktualizaci Výzkumného atlasu Ústeckého kraje. Publikace obsahuje profily vybraných významných inovačních firem a výzkumných organizací v regionu. Jejím cílem je zvýšit informovanost o konkrétní nabídce a poptávce po výzkumně vývojových a inovačních aktivitách Ústeckého kraje. Publikace vyšla v tištěné podobě, pdf verzi si lze stáhnout např. na webových stránkách ICUK.
 
 
PROJEKT RE-VIZE ÚSTÍ VYDAL PUBLIKACI "VIZE ÚSTÍČKA"
 
Jak by mohlo Ústí nad Labem v budoucnu vypadat? Kde vzít inspiraci? A kde je ten největší problém a potenciál změnit město k lepšímu? Na to se snažil odpovědět debatní a přednáškový cyklus projektu Re-vize Ústí, který probíhal ve Veřejném sále Hraničář. Souhrn závěrů přináší brožura s názvem Vize Ústíčka, která i díky úspěšné hithitové kampani aktuálně vychází.
 

NOVÝ MENTOR VE FOODIES GO - JAN HAWELKA

Inkubační program pro začínající podnikatele v gastronomii, Foodies Go má nového a velmi zkušeného mentora. Jedná se o Jana Hawelku, majitele Lagarto Cafe. Jeho zkušenosti můžete využít ve Foodies Go! Tak s čím vám může Honza pomoci?

PŘÍBĚHY Z ÚSTECKÉHO KRAJE
#BEPROUDOFUSTIREGION

VÝTAHY DO ZÁOCEÁNSKÝCH LODÍ MAJÍ JEDNO SPOLEČNÉ. A TO VÝROBU V ÚSTÍ NAD LABEM
Zaoceánské lodě nejsou žádné popelky. Mnohdy jde spíše o plovoucí hotely či města. Najdete tam bary, restaurace, bazény, wellness nebo nákupní zóny. Jejich důležitou částí jsou výtahy. „Zaoceánské lodě mají několik desítek pater a prakticky jediná možnost bezpečné a rychlé přepravy jsou výtahy a eskalátory. Konstruují se v mnoha případech na míru dané lodi,“ říká Pavel Dvořák, ředitel výrobního závodu KONE v Ústí nad Labem. Právě firma KONE dodala výtahy a eskalátory do mnoha zaoceánských lodí. /zdroj: e-usti.cz/
CELÝ ČLÁNEK
POŘÁDALI JSME
Workshop "Láska na první pohled" nebyla seznamka, ale praktický kurz v rámci našeho inkubátoru Foodies Go. Cílem bylo účastníky naučit, jak správně nafotit svůj produkt. Jak to celé dopadlo? A fotky účastníků, kteří se pochlubili svou tvorbou z workshopu, naleznete zde. 
Seznámili jsme účastníky Foodies Go s profesionální kuchyní, kterou si také můžete "půjčit". Jak to tam vypadá a co vše kuchyně nabízí?
Jak si naprogramovat svého chatbota? O tom byl seminář od IBM, který jsme pořádali na UJEP. Dokázal nám chatbot říci "ahoj"?
Facebook
LinkedIn
Website
Newsletter Inovačního centra Ústeckého kraje je realizován v rámci projektu SMART akcelerátor pro Ústecký kraj, CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000690.