Neuron pro vaše podnikání a inovace
11/2018
View this email in your browser

NOVINKY Z NAŠEHO KRAJE
STARTUP GO GRILL VYHRÁLA FIRMA, CO TISKNE NA KÁVU, A PROJEKT SÁČKŮ Z VYŘAZENÝCH PADÁKŮ

Ceny za nejlepší začínající firmy si ze soutěže Startup Go Grill odnesly projekty potisku na kávu, designových domečků pro panenky a trvanlivých sáčků z vyřazených padáků. Vybrala je odborná porota na veřejných prezentacích začínajících podnikatelů, které v úterý 23. října v rámci festivalu startupů Festup pořádalo Inovační centrum Ústeckého kraje.
CELÝ ČLÁNEK...
PROJEKT MAMAVIS PODPOROVANÝ ICUK OVLÁDL CELOREPUBLIKOVOU SOUTĚŽ NASTARTUJTE SE
 
V šestém ročníku soutěže Komerční banky Nastartujte se vyhrála s projektem Mamavis první místo a finanční odměnu 300 000 korun Martina Štefanková z Klášterce nad Ohří. Z inkubačního programu Startup Go až na pomyslný vrchol ji doprovázelo Inovační centrum Ústeckého kraje.
NOVÉ LABORATOŘE FSI UJEP POMOHOU FIRMÁM PŘI NÁVRHU VÝROBKŮ
 
Vývoj nových produktů může být pro firmy levnější díky nové laboratoři Fakulty strojního inženýrství UJEP. Nabídne tzv. virtuální prototypování, které pomůže vychytat mouchy ještě předtím, než někde zadáte drahou výrobu. A pokud jde o různé součástky, vruty, šroubky a pod., laboratoř vám prototyp může i vytisknout na 3D tiskárně, a to nejen v plastovém, ale nově už i v kovovém provedení. /zdroj: ujep.cz
 
INOVATIVNÍ FIRMY V REGIONU SE UTKAJÍ O PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ
 
Ústecký kraj spolu s Inovačním centrem Ústeckého kraje vyhlásil soutěž o nejinovativnější firmu regionu za rok 2018. Do prvního ročníku soutěže se přihlásilo 18 firem. Jejich inovace vyhodnotí odborná v kategoriích malé a střední podniky a velké podniky. K předání ocenění dojde za účasti vrcholných představitelů Ústeckého kraje 5. prosince v Císařském sálu Muzea města Ústí nad Labem.
 
PO PRAZE JEZDÍ DESIGNOVÁ TRAMVAJ, KTEROU NAVRHLA STUDENTKA UJEP
 
Anna Marešová je absolventkou Fakulty umění a designu na Univerzitě J. E. Purkyně. Má za sebou již několik úspěšných projektů a dalším z nich je designová tramvaj T3 Coupé, která se objeví v pražských ulicích.  /zdroj: novinky.cz
 
 

PŘÍBĚHY Z ÚSTECKÉHO KRAJE
#BEPROUDOFUSTIREGION

ŘÍDÍ BROUKA, HLÍDÁ PARK A VYDĚLÁVÁ NA IT. TO JE PŘÍBĚH FILIPA MOLČANA, SEVEROČESKÉHO RODÁKA
 
„Mě počítače táhly už odmala. Od páté třídy jsem vydával školní časopis Computer, pak jsem studoval jaderku na ČVUT, odkud jsem odešel a založil svoji první společnost. Pak následovaly další, s některými jsme se dostali až do Silicon Valley, kde jsme dělali vývoj pro společnosti jako Samsung nebo Mail.ru. Tam jsme nabrali zkušenosti. Silicon Valley je skvělé pro byznys, ale lépe se nám žije tady v lesích,“ říká Molčan v dokumentu. /zdroj: forbes.cz
CELÝ ČLÁNEK
AKTUÁLNĚ POŘÁDÁME
PRŮMYSL 4.0 JAKO PŘÍLEŽITOST PRO FIRMY
15. 11. OD 14.00
NODE5, MASARYKOVA 28, ÚSTÍ NAD LABEM

 
Průmysl 4.0 a s ním spojené zavádění automatizace a digitálních technologií má pozitivní dopady na rozvoj firem. Zvýšení efektivity výrobních procesů a konkurenceschopnosti anebo snížení závislosti na výkyvech pracovního trhu. Kde ale začít, jak se připravit, aby nám neujel vlak? Na to odpoví bezplatný workshop, který pořádá ICUK v rámci Týdne podnikání. Vstup na registraci.
REGISTRACE
SNÍDANĚ ŠAMPIÓNŮ JUNIOR
host: Martin Šafařík, ICG-Capability
téma: Vážně kreativní - kreativní techniky pro školu i praxi
6. 12. OD 08.30
VĚDECKÁ KNIHOVNA UJEP (KAMPUS), ÚSTÍ NAD LABEM

 
Snídaně Šampiónů Junior to je chutná snídaně s přidanou hodnotou v podobě zajímavého hosta, tématu a především vzájemného setkání aktivních studentů a lidí z praxe. Vítána je ale i široká veřejnost. Den odstartujeme tradičně ve Vědecké knihovně UJEP v Ústí nad Labem a pro velký úspěch zopakujeme kreativní techniky.
REGISTRACE ZDARMA
JAK NASTARTOVAT INOVACE VE FIRMÁCH 2
workshop pro firmy, SAVE THE DATE
30. 1. OD 09.00
SEVEROČESKÁ VĚDECKÁ KNIHOVNA, W. CHURCHILLA 3, ÚSTÍ NAD LABEM

 
Úspěšná akce Jak nastartovat inovace ve firmách se dočkala svého pokračování. Zapište si do diářů termín. Jak inovují lídři? Kde a jak začít s inovacemi ve firmě a proč se to vyplatí? Zkušenosti a praktické návody těch nejlepších se zaváděním inovačních procesů ve firmách. Program chystáme!
VÍCE INFORMACÍ
POŘÁDALI JSME
Největší startupový festival v Ústeckém kraji Festup se odehrál 23. 10. na Pedagogické fakultě UJEP a přilákal několik stovek návštěvníků, kteří se těšili nejen na skvělý speakery, ale také na stánky startupů. Podívejte se do naší fotogalerie.
Konec našeho podnikatelského inkubátoru je vždy spojen se Startup Go Grill. Jak dopadl tento oblíbený formát prezentací začínajících podnikatelů?
Snídaně Šampiónů Junior je oblíbená networkingová a vzdělávací akce určená především pro studenty. Tentokrát jsme zamířili do Děčína.
Facebook
LinkedIn
Website
Newsletter Inovačního centra Ústeckého kraje je realizován v rámci projektu SMART akcelerátor pro Ústecký kraj, CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000690.