Neuron pro vaše podnikání a inovace
01/2019
View this email in your browser

NOVINKY Z NAŠEHO KRAJE
CENY ZA NEJVÍCE INOVATIVNÍ FIRMU ÚSTECKÉHO KRAJE PŘEVZALY DĚČÍNSKÝ CHART FEROX A ÚSTECKÁ INFINITY ENERGY

Ústecký kraj spolu s Inovačním centrem Ústeckého kraje vyhlásily nejinovativnější firmy regionu za rok 2018. Nejvyšší ocenění převzaly na slavnostním vyhlášení v úterý 5. prosince v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem společnosti Chart Ferox za velké podniky a v kategorii malé střední podniky pak firma Infinity Energy.
 
KRAJ SCHVÁLIL DOTACE NA INOVACE A TAKÉ PRO ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATELE
Firmy z Ústeckého kraje opět budou moci požádat o dotaci na inovace výrobků, služeb i procesů, které vyvinou ve spolupráci s výzkumnou organizací. Krajské zastupitelstvo schválilo parametry programu Inovační vouchery Ústeckého kraje pro rok 2019; schválen byl i program dotací pro začínající podnikatele.
PROGRAM HORIZON 2020 OTEVŘEL VÝZVU PRO OBLAST DOPRAVY. ROZDĚLÍ AŽ 162 MILIONŮ EUR
 
Nová výzva v oblasti dopravy podpoří mimo jiné „Vývoj a testování sdílených, propojených a automatizovaných flotil vozů v městském prostředí“. To vytváří potenciál pro možnost realizace projektů provázaných s testováním autonomních vozidel v Ústí nad Labem. Pamatuje ale i na další oblasti. Projekty je možné podávat do 25. dubna 2019.
 
NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE NEŠTĚMICKÁ OTEVÍRAJÍ UČEBNU NAPLNĚNOU ROBOTIKOU A MODERNÍ TECHNIKOU

Postavit si vlastního robota, vyzkoušet si virtuální realitu, vytvořit vlastní PC program či aplikaci a spoustu dalších věcí umožní nová technologická učebna na ZŠ Neštěmická v Ústí nad Labem. Laboratoř nazvaná Robotický inkubátor se i díky ICUK slavnostně otevřela v pondělí 3. prosince.

 
 
FESTIVAL STARTUPŮ FESTUP: SUMMA SUMMARUM
 
Festival Festup, který představil startupovou scénu Ústeckého kraje, přilákal 700 návštěvníků a během jediného dne vygeneroval 21 nových byznys plánů. Pomohl také získat studentům pracovní místa v začínajících i již zavedených firmách.

 

NEJINOVATIVNĚJŠÍ FIRMA ÚSTECKÉHO KRAJE 2018

Podívejte se na reportáž Regionální televize Ústecka ze slavnostního vyhlášení cen Inovační firma Ústeckého kraje roku 2018. nnlich.
VÍCE INFORMACÍ A DOKUMENTY K ŽÁDOSTI

PŘÍBĚHY Z ÚSTECKÉHO KRAJE
#BEPROUDOFUSTIREGION

JAN ŠPATKA: VĚTRNÉ TUNELY BYLY ŠÍLENOST, ALE TÉMĚŘ BEZ KONKURENCE

S větrnými tunely k simulaci volného pádu slaví společnost Strojírna Litvínov velký úspěch nejen v Evropě, kde jich už postavila na dvě desítky. (...) Postupně také rozjíždí výrobu nerezové technologie pro minipivovary. Má vlastní značku piva a minipivovar s restaurací, který by chtěla dál franšízově rozvíjet. ICUK velmi rád pomohl ke zviditelnění této společnosti na ekonomickém serveru Peak.cz, kde si rozhovor s vedoucím divize aerodynamických tunelů Janem Špatkou můžete přečíst celý.
CELÝ ČLÁNEK
AKTUÁLNĚ POŘÁDÁME
JAK NASTARTOVAT INOVACE VE FIRMÁCH 2019
30. 1. 2019 OD 09.00 DO 15.30
SEVEROČESKÁ VĚDECKÁ KNIHOVNA, W. CHURCHILLA 3, ÚSTÍ NAD LABEM

 
Úspěšná akce Jak nastartovat inovace ve firmách se dočkala svého pokračování. Jak inovují lídři? Kde a jak začít s inovacemi ve firmě a proč se to vyplatí? Zkušenosti a praktické návody těch nejlepších se zaváděním inovačních procesů ve firmách. Vstup zdarma na registraci. Zaktualizovali jsme program a spustili registraci
REGISTRACE
FUCKUP NIGHT ÚSTÍ NAD LABEM VOL. 4
6. 3. 2019 OD 19.00
VEŘEJNÝ SÁL HRANIČÁŘ, ÚSTÍ NAD LABEM

 
Kdo nic nepo... kazil, nikam to nedotáh´. Příběhy neúspěchu těch úspěšných. Čtvrté pokračování celosvětově úspěšného večera, během nějž úspěšné osobnosti podnikatelského a společenského života mluví o svých selháních a jak se z nich dokázaly poučit. Hosty budeme průběžně doplňovat. PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZAHÁJEN!
 
VSTUPENKY
POŘÁDALI JSME
Vyhlásili jsme nejinovativnější firmu Ústeckého kraje roku 2018. Kdo si odnesl nejvyšší ocenění? Podívejte se do naší FB fotogalerie.
Navštívili jsme jeden ze světově největších startupových festivalů na světě! A něco jsme pro vás nafotili.
Jak v sobě probudit kreativitu? To bylo téma Snídaně Šampiónů Junior. A také tu jsme nafotili.
Facebook
LinkedIn
Website
Newsletter Inovačního centra Ústeckého kraje je realizován v rámci projektu SMART akcelerátor pro Ústecký kraj, CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000690.
Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*, All rights reserved.
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Our mailing address is:
*|HTML:LIST_ADDRESS_HTML|* *|END:IF|*

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

*|IF:REWARDS|* *|HTML:REWARDS|* *|END:IF|*